1. místo v soutěži EXPORTNÍ CENA

Již 18. ročník prestižní soutěže Exportní cena DHL UniCredit ocenil nejlepší české exportéry a jejich úspěchy. Vítězem kategorie „Malá společnost“ se stala společnost PBS  ENERGO, a.s., která po celém světě podniká v obou energetiky. V kategorii „Středně velká společnost“ se na prvním místě umístila společnost Enkom a.s., která exportuje technologická zařízení do zemí Ruské federace. 
Soutěž založila logistická společnost DHL Express CZ, aby motivovala vývozce ve snaze dobývat zahraniční trhy a získávat nová odbytiště pro své produkty. Generálním partnerem je UniCredit Bank. Záštitu opět převzala agentura CzechTrade, která stála rovněž u zrodu této soutěže, a Asociace malých podniků a živnostníků ČR. Odborným garantem je společnost COFACE CZECH. 

Martin Růžička, zástupce odborného garanta Exportní ceny Coface Czech, potvrdil atraktivitu a význam 18. ročníku Exportní ceny: „Letošního ročníku soutěže Exportní ceny se zúčastnilo o 13% více exportérů než loni, přičemž jejich podíl vývozu na celkovém vývozu roku 2014 narostl o 20 %. Nejvíce přihlášek dorazilo od firem z Jihomoravského kraje, z Prahy a Moravskoslezského kraje. Vývoz všech přihlášených firem za rok 2014 činil celkem 14,5 mld. Kč. Všechny přihlášené firmy měli vysokou dynamiku růstu vývozu v průměru o 30 % vyšší než v roce předchozím, přičemž ty nejdynamičtější firmy dosahují hodnot růstu obratu několika set procent, což je umisťuje na přední oceněná místa.“
 

Přehled výsledků Exportní ceny DHL UniCredit podle kategorií: 

Malá společnost

1. místo – PBS  ENERGO, a.s.
2. místo – Simplity, s.r.o.
3. místo – DAWELL CZ

Středně velká společnost

1. místo – Enkom a.s.
2. místo – INCO engineering s.r.o.
3. místo – 1Witos s.r.o.

Exportér teritoria – Latinská Amerika 

1. místo – J 4 s.r.o.

Globální exportér

1. místo – 2N TELEKOMUNIKACE a.s.

Nejúspěšnější klient CzechTrade

1. místo – BIKE FUN International s.r.o.

Exportní příběh roku

1. místo – Kovobel v.d.

PBS-ENERGO,-a-s-page-001.jpg